Rząd wenezuelski krótko zezwolił osobom ubiegającym się o zagraniczne paszporty na płacenie przy użyciu bitcoinu.

Rząd Wenezueli podobno zezwolił osobom ubiegającym się o paszporty na płacenie za pomocą Bitcoinu przez krótki czas w tym tygodniu. Opcję tę widziano w SAIME, wenezuelskiej służbie administracyjnej ds. identyfikacji, migracji i cudzoziemców. Jeden z użytkowników Twittera zamieścił zrzut ekranu strony internetowej agencji paszportowej pokazujący, że akceptuje Bitcoin.

Według doniesień, potwierdzenie przyjęcia płatności Bitcoin trwało około ośmiu minut. Płatności Bitcoinów były akceptowane przez procesor płatności BTCPay Server. Wcześniej, rząd zawiesił płatności kartą kredytową i może być spowodowane tym, że opcja BTC została włączona na krótko.

Opcja płatności BTC została zdjęta po kilku godzinach.
Użytkownicy zgłosili, że płatności bitcoin zostały pozornie usunięte zaledwie kilka godzin po ich wprowadzeniu. Jednak wenezuelski dziennikarz Marbellis Linares zaprzeczył, że opcja płatności bitcoinów była kiedykolwiek naprawdę dostępna. Powiedział, że „nie jest ona funkcjonalna, a informacje są fałszywe“.

Ale to jest sprzeczne z innymi raportami i użytkownikami, którzy umieszczali zrzuty ekranu. Niektórzy użytkownicy sugerowali również, że opcja ta nigdy nie była dostępna dla wenezuelskich użytkowników, tylko dla zagranicznych użytkowników, którzy starali się o paszporty na zewnątrz. Wenezuelski rząd od kilku lat naciska na przyjęcie swojej kryptofurki Petro opartej na ropie naftowej.

Empfohlene Artikel